Протягом півріччя резиденти "Дія.City" внесли до бюджету податків на суму 8,4 мільярда гривень, що майже дорівнює сумі, сплаченій за весь минулий рік.
Резиденти спеціального податкового режиму для ІТ-сектору "Дія.City" за шість місяців сплатили 8,4 мільярда гривень податків. Ця сума майже дорівнює тій, що була сплачена за весь попередній рік.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.
Як він зазначає, простір динамічно розширюється, і все більше компаній долучаються до нього, сплачуючи податки до державної казни.
"Протягом першої половини цього року вони перерахували 8,4 мільярда гривень у вигляді податків, тоді як за весь попередній рік ця сума склала 8,5 мільярда гривень. Сплата податків є ключовою для забезпечення економічної стабільності країни. Держава отримує фінансові ресурси, а бізнес - сприятливі умови для зростання та можливість працювати легально. Цей баланс вдалося зберегти завдяки податковій системі "Дія.City", - підкреслив урядовець."
Як нагадав Федоров, уже скоро до "Дія.City" зможуть долучитись виробники біонічних протезів.
"Дія.City" – це інноваційна цифрова екосистема, створена для стимулювання розвитку IT-індустрії в Україні. Вона пропонує спеціальний правовий і податковий режим для технологічних компаній, надаючи їм можливість працювати в сприятливих умовах. Цей проєкт націлений на залучення інвестицій, створення нових робочих місць та сприяння розвитку технологічного сектору в країні.
"Дія.City" є особливим правовим режимом для IT-сектору, який включає спеціальні податкові умови для компаній-резидентів. Крім того, IT-фірми отримають можливість гнучкого працевлаштування співробітників та матимуть окремий порядок взаємодії з державними контролюючими структурами.
Через війну Мінцифри спростило критерії резидентства. Зокрема, резидентам "Дія.City" не потрібно подавати звіт про відповідність і незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за мирним роком. На час воєнного стану компанії не позбавлятимуть статусу резидентів "Дія.City", навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість співробітників, середня зарплата тощо. Це стосується як чинних резидентів, так і компаній, які прагнуть долучитися до спецрежиму. Водночас податкові умови "Дія.City" залишаються незмінними.
Президент Володимир Зеленський 11 серпня 2021 року затвердив закон "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який встановлює спеціальний правовий режим для ініціативи "Дія.City" на період щонайменше 25 років. Закон також включає положення про особливий податковий режим для резидентів "Дія.City".
У квітні 2022 року уряд України розширив застосування спеціального правового режиму "Дія.City" на кілька нових типів технологічної діяльності.