Запущено офіційно: додаток Армія+ для військових, що включає електронні рапорти та інші функції
В Україні офіційно представили застосунок для військовослужбовців Армія+. Цей додаток дозволяє подавати рапорти в режимі онлайн та пропонує широкий спектр додаткових послуг.
Більше інформації про запуск Армія+ та функціональні можливості додатка можна знайти в матеріалі РБК-Україна нижче. Про це інформують Контракти.UA.
Сьогодні президент Володимир Зеленський офіційно оголосив про початок роботи застосунку.
"З сьогоднішнього дня починає функціонувати додаток Армія+. Спочатку він пропонуватиме базові можливості, але ми плануємо поступово доповнювати його новими функціями. Зокрема, вже зараз можна буде подавати електронні рапорти, завдяки чому те, що раніше займало години і дні, тепер можна зробити за кілька кліків", - повідомив президент.
Він зазначив, що також планується створення ІТ-армії та проведення опитувань для оцінки реального стану забезпечення українських підрозділів.
"І це лише початок для Армія+. Як ми поступово вдосконалювали "Дію", додаючи нові можливості, так само будемо розширювати функціонал Армія+. Основна мета додатку - звільнити військових від обтяжливої паперової роботи, щоб командири та солдати могли зосередитися на важливих завданнях, а не витрачати час на застарілу бюрократію та заповнення документів", - наголосив президент.
Під час презентації додатка міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що процес цифровізації війська є незворотним і критично важливим для підвищення ефективності та дієздатності Сил оборони.
"Коротко про те, що вже маємо - 3,2 млн людей вже маємо в Резерв+, 55 тисяч працівників у єБронюванні, цифровізовано оборонні закупівлі наших агенцій. Дуже багато підписаних контрактів на дуже велику кількість грошей. Сьогодні ми йдемо ще далі і презентуємо цифрову платформу для військових Армія+", - сказав Умєров.
Він наголосив, що мета Міноборони створити екосистему, яка робить життя військового простим і зрозумілим. Міністр пообіцяв, що згодом в Армія+ інтегрують сервіси і для родин військових.
"Армія+ об'єднує всі сервіси для військових в одній платформі, включаючи банківські послуги, навчання, електронний документообіг, логістику, управління персоналом та зворотний зв'язок," - зазначив Умєров.
Крім електронного військового квитка, додаток включає в себе безліч функцій. Як повідомила раніше заступник міністра оборони України з питань цифрового розвитку, трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко, у додатку можна буде знайти одинадцять типів рапортів.
Механізм полягає в тому, що військовий у два кліки може надіслати документ своєму командиру й отримує у відповідь галочку: чи прийняв до опрацювання командир цей рапорт чи ні.
Електронні звіти є для нас вкрай важливими. Адже значна частина процесів у війську здійснюється через паперову документацію. І це надзвичайно незручна процедура: звіт пишеться від руки, неможливо відстежити, коли його розглянуть, підпишуть тощо", - підкреслила Черногоренко.
Таким чином, в електронному варіанті рапорт проходитиме ті самі етапи - стройова частина його реєструватиме та надаватиме вхідний номер документа. Втім, у додатку можна буде побачити його один зі статусів: "на реєстрації", "на підписі", "погоджено", "відхилено" тощо. При відхиленні командир повинен буде заповнити обов'язкове поле з причиною відхилення і підписати електронним цифровим підписом.
Новий додаток для військових забезпечить можливість онлайн отримання статусу УБД. Завдяки йому, заявку можна буде подати за кілька кліків, а електронний документ отримати через Армія+.
"Відтепер цей процес займатиме не місяці, а всього кілька днів. Це питання гідності та доказ того, що держава здатна надавати людяні послуги своїм громадянам", - підкреслила Черногоренко.
В Україні також активно розробляють додаткові функції для додатка. У Міністерстві оборони розглядають можливість використання Армія+ для того, щоб військовослужбовець в окопі міг замовляти боєприпаси.
Крім того, в Армія+ також хочуть додати опцію евакуюватися. Аби військовослужбовець міг дати сигнал і його відповідно б забирали на найближчий стабілізаційний пункт, де вже надавали б необхідну медичну допомогу.
Завантажити застосунок можна в App Store та Google Play:
Нагадаємо, що перед цим, у травні Міноборони запустило мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Він надає можливість оперативного оновлення військово-облікових даних та доступу до інформації у реєстрі Оберіг.
Також у Резерв+ ввели QR-код, що дозволяє прирівняти електронний військово-обліковий документ до паперового. Завдяки скануванню коду, представники ТЦК можуть оперативно отримати дані про статус військовозобов'язаного, призовника або резервіста.
Детальніше про цей додаток і його можливості дізнавайтеся в окремій статті РБК-Україна.