Кабінет Міністрів України повідомляє про підготовку 1200 висококваліфікованих спеціалістів для відновлювальних робіт у країні: результати річної співпраці в рамках ініціативи Skills4Recovery разом з Міністерством економіки та Міністерством освіти і науки.
Підготовлено 1200 кваліфікованих фахівців для відновлення України та посилено спроможність Державної служби зайнятості завдяки програмі Skills4Recovery, що реалізується за підтримки Мінекономіки та МОН вже впродовж року. До кінця 2024 року навчання за програмою пройдуть загалом понад 2000 українців за 23 професіями.
Для вирішення проблеми дисбалансу на ринку праці, де бізнес стикається з дефіцитом кадрів, а багато українців залишаються без роботи через невідповідність їхньої кваліфікації вимогам роботодавців, ми спільно з партнерами запустили кілька навчальних ініціатив. Будь-хто, хто бажає отримати більш затребувану професію або підвищити свою кваліфікацію, може скористатися цими програмами. У рамках проєкту Skills4Recovery вже 1200 українців пройшли навчання, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Держслужби зайнятості, і здобули нові професійні навички в таких важливих для відновлення країни галузях, як будівництво, логістика, сільське господарство та ІТ. Висловлюємо подяку партнерам за їхню підтримку нашої стратегії, можливість її розширення та допомогу у впровадженні європейських стандартів у сфері підготовки кваліфікованих фахівців, – зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
До кінця 2024 року в рамках програми Skills4Recovery понад 2000 українців опанують 23 різні професії.
"Кваліфіковані працівники є запорукою економічної стабільності. Ми зосереджуємося на модернізації професійної освіти, надаючи сучасне обладнання, тренуючи керівників і викладачів навчальних закладів, а також підтримуючи вразливі групи: жінок, ветеранів та внутрішньо переміщених осіб. Skills4Recovery також допомагає нашим партнерам у репозиціонуванні закладів професійної освіти та розробленні стратегій для повернення ветеранів до цивільного життя", - зазначив директор Програми Skills4Recovery, GIZ GmbH Міхаель Пауло.
Протягом року реалізації програми Skills4Recovery було посилено понад 20 постачальників послуг професійної освіти в 11 регіонах України. До них увійшли заклади професійно-технічної освіти та центри професійного навчання Державної служби зайнятості. Завдяки програмі 230 викладачів та керівників набули навичок управління, діджиталізації та фінансування освітніх закладів, а також отримали знання для подолання гендерних стереотипів та роботи з вразливими групами населення.
Для того щоб освітні послуги відповідали актуальним вимогам та запитам роботодавців, програма забезпечила заклади професійної освіти майже 1500 одиницями сучасного обладнання. Серед них – агродрони, 3D-принтери, супутникові модеми Starlink, спеціальні тренажери, інтерактивні панелі, а також різноманітні інструменти та машини для різних цілей.
Для сприяння успішній адаптації випускників до вимог ринку праці, їм надаються консультації з професійного розвитку та профорієнтації. Також активно підтримується розвиток підприємницьких здібностей серед молоді та дорослих. Завдяки цим заходам, 500 студентів удосконалили свої бізнес-навички, а 190 рекрутерів готові надавати підтримку вразливим групам населення.