"Бостон" офіційно визнаний ціллю для ЗСУ: огляд пропагандистських матеріалів за 20 серпня

Які американці дотримуються "традиційних російських цінностей"

Чому Україні потрібна Курська оборонна операція?

Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський 20 серпня заявив, що українська армія контролює 1263 квадратних кілометри території в Курській області, а також повідомив про успішне просування вглиб оборони противника на відстань від 28 до 35 кілометрів.

Зараз багато хто замислюється над питанням: "Чи варто було проводити Курську операцію, зважаючи на складну ситуацію на Покровському напрямку? Чи не краще було зосередити зусилля на відбитті агресора на Донбасі?"

Український політолог та журналіст, а нині воїн ЗСУ Кирило Сазонов, висловлює свою думку з цього приводу наступним чином: "Я не Генштаб і не військовий експерт. І моя особиста думка - ні. Це так не працює. Там, де ворог сильніший, треба оборонятися. Там, де слабший - наступати. Лише обороною війну не виграєш. Ми тривалий час перебували на Часів Ярі, потім нас перекинули на Торецьк. Нам конче потрібне поповнення, і я це розумію краще за будь-яких військових експертів. Але... ми б лише уповільнили просування противника. І все. Просто відстрочка. Зі збереженням загальної картини."

Які результати ми здобули внаслідок Курської операції? У вас не виникало відчуття, що всі інші, окрім нас, якось адаптувалися до війни? Вони перестали хвилюватися, бо вважають, що війна під контролем і їх не торкнеться. Хто саме ввів термін "контрольована ескалація", я не пам'ятаю, але він досить влучний. Всім очевидно, що Росія вже не зможе завоювати Україну, навіть за умови повної мобілізації.

"Зупинити Україну можна шляхом обмеження постачання зброї та контролю за її використанням... І це всіх влаштовує... Окрім нас. Ми сидимо в окопах і проводжаємо побратимів в останню путь. Наші близькі залишаються без електрики, хвилюються за нас і старіють прискореними темпами. Це нам важко і боляче. Інші вважають, що все під контролем. Було. І все вийшло з-під контролю. Несподівана операція, про яку, я впевнений, не знали навіть наші союзники, змінила всі плани. Ми прорвали петлю, яка нас повільно душила. З ризиком, з втратами, залишивши інші напрямки без необхідних підкріплень. Але це було того варте. Повільний і контрольований не нами сценарій розгортався точно не на нашу користь. Ми боремося. Дивуємо. Змінюємо правила гри на свою користь", - зазначає Сазонов.

Правда про «злочини українських військових у Суджі» не до вподоби Лаврову

А тим часом командир "Ахмата" Алаудінов знову заявив, що "ЗСУ повністю зупинені в Курській області". (До речі, це його 9-та подібна заява за останній місяць. І на них вже не варто звертати увагу). Потім цей "мем-генерал" з головного військово-політичного управління МО РФ почав розповідати про "зафіксовані факти розстрілу мирних жителів українцями в різних населених пунктах Курської області" та переконувати, що "ЗСУ використовує мирне населення як щит".

Цікаво відзначити, що саме 20 серпня Міністерство закордонних справ Росії висловило протест Тимчасовій повіреній у справах США в Москві Стефані Холмс. Приводом стало "незаконне проникнення американських журналістів у Курську область". Виявилося, що журналісти зафіксували те, що повністю спростовує хибні заяви російської сторони.

Нагадаємо, після репортажів із Суджі у РФ вже порушили кримінальну справу проти двох журналістів італійської телекомпанії RAI Баттістіні та Траїні.

Журналісти Washington Post не виявили жодних доказів того, що українські військові здійснювали грабежі або напади на місцевих жителів. Десятки місцевих мешканців Суджі, з якими спілкувалися репортери WP, відзначили, що до них ставилися з повагою і вони не знають про жодні вбивства серед населення міста. (Примітка: населення Суджі становить лише близько 5 тисяч осіб. Ред.).

"Голос Америки" поспілкувався з Джейсоном Джеєм Смартом, кореспондентом The Kyiv Post, який також був одним із тих, хто відвідав Суджу. Серед іншого він каже, що найбільше його вразило ставлення місцевих жителів до Путіна і те, якою мовою вони спілкуються: "Коли я підходив до людей на вулиці, вони або відповідали українською, або пропонували перейти на неї. Це просто неймовірно смішно: коли люди на вулицях в Росії розмовляють українською, а українські солдати російською".

До речі, Смарт наголошує: "Найважливіше, що американці мають усвідомити: всі ці "червоні лінії", які ми запроваджуємо щодо використання далекобійної зброї для ударів по Росії - це помилка. Слухайте, ніякої ескалації не відбулося. Ядерної війни не сталося через операцію в Курську, а наші обмеження просто призвели до втрат серед українських солдатів".

МВС РФ і Z-канал не поділили "пам'ятку з інформаційної безпеки"

У скрутну ситуацію потрапило й Міністерство внутрішніх справ Російської Федерації, яке 20 серпня розмістило "пам'ятку з інформаційної безпеки для мешканців прикордонних областей". Ці рекомендації, які стали основою новин для російських державних медіа, зокрема "Интерфакс", були опубліковані в Telegram-каналі "Вестник Киберполиции". За даними "Медиазона", цей канал адмініструється Управлінням МВС з протидії незаконному використанню інформаційних технологій.

У рекомендаціях йшлося про те, що жителям Курської, Бєлгородської та Брянської областей не варто використовувати камери відеоспостереження та онлайн-сервіси знайомств. А військовим і силовикам потрібно змінити номери телефонів, якщо в них було щось на зразок "Саша ФСБ" або "Миша 123 полк". Але згодом почались дива.

Справді, повідомлення від МВС Росії було опубліковано рано вранці, але вже через три години його вилучили. Через годину пост знову з'явився, цього разу з посиланням на оригінальне джерело - один із Z-каналів. Однак, як свідчать дані сервісу Tgstat, цей пост також було видалено всього за хвилину.

Оригінальна інструкція від того ж Z-каналу була опублікована напередодні й включала ті ж самі 10 пунктів, що і "рекомендації від МВС РФ", які були поширені наступного дня, в тому числі й державними агентствами.

Чи то не змогли вони вирішити питання з авторськими правами? Чи, можливо, вже незаконним стало посилання на анонімний канал з майже 357 тисячами підписників? Або безпека, включно з інформаційною, російського прикордоння в Москві тепер зовсім не має значення?

Які американці дотримуються "традиційних російських цінностей"

У МЗС РФ Стефані Холмс також повідомили, що "свідчення участі американських ПВК у вторгненні ЗСУ в Курську область доводять залученість США до цього. А всі іноземні найманці, які нелегально перетинають кордон РФ, стають законною ціллю російських військових".

Цікаво, що саме напередодні Міністерство оборони Росії повідомило про колишнього громадянина США, який тепер служить у Збройних силах РФ під псевдонімом "Бостон". "Цей чоловік прослужив десятиліття у ВПС США і кілька років у Національній гвардії Массачусетсу. Поглибившись у міжнародну політику, він вирішив відвідати Росію та підписати контракт на службу. Зараз Вілл виконує обов'язки оператора розвідувального безпілотного літального апарату. Колектив прийняв його і довіряє найскладніші бойові завдання", – зазначає Міноборони РФ.

Звісно, "Бостона" одразу впізнали всі. Його звуть Вілл Пуелло-Мота. І він досить добре відомий у США та Україні тим, що НАСПРАВДІ втік до Росії після заглиблення не "в міжнародну політику", а в дитяче порно.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки згадував про нього ще у квітні. Вілл покинув США 7 січня, за два дні до призначеного судового засідання. Крім того, він надав своєму командуванню на авіабазі у Массачусетсі підробленого листа, щоб залишитися на службі попри висунуті звинувачення.

Його арештували у вересні 2022 року, однак незабаром випустили під заставу в розмірі $20 тисяч. Вілл утік від американського правосуддя до Ханти-Мансійська, де уклав угоду з "Центром патріотів Росії". Про це з ентузіазмом повідомила вся Z-спільнота, зазначаючи при цьому, що американця зацікавили "виплата в 745 тисяч рублів одразу і 150 тисяч кожні два місяці". (Можливо, він збирає гроші на заставу?).

"Ми знаємо, що Пуелло-Мота залишив США після висунутих проти нього цивільно кримінальних звинувачень. Злочинна діяльність несумісна з нашими цінностями, і її не будуть терпіти в наших лавах", -- повідомив Дон Вейтч, речник тієї самої авіабази в Массачусетсі.

А ще одна іронія долі полягає в тому, що Путін напередодні підписав указ "про гуманітарну підтримку іноземців, які бажають переїхати у РФ через неприйняття політики їхньої рідної країни, що нав'язує деструктивні неоліберальні ідеологічні установки, які суперечать традиційним російським духовно-моральним цінностям".

Тож, Московський патріархат, який так занепокоєний рішенням Верховної Ради України, заслуговує на привітання. Адже такі американці, як Пуелло-Мота та Скотт Ріттер (який, нагадаємо, провів три роки у в'язниці за педофілію), у відповідності до указу Путіна, тепер цілком відповідають "традиційним російським духовно-моральним цінностям".

Цей "Бостон" вже став законною мішенню для ЗСУ, і це навіть не обговорюється. Майбутні покоління будуть вдячні за це.

Related posts