Кабінет Міністрів України - Спільні зусилля приватного та державного секторів для співпраці у сфері інновацій у охороні здоров'я.
За ініціативи Міністерства охорони здоров'я, Медичні закупівлі України (МЗУ) організували конференцію під назвою "Інновації в ланцюгах постачання 2024: досвід державного та приватного секторів". Цей захід слугував важливим платформою для формування спільноти та обміну досвідом між українським бізнесом і державними установами з метою підвищення ефективності та гнучкості ланцюгів постачання їхніх продуктів.
Конференція обʼєднала понад 80 представників приватного та державного секторів: закупівельні агенції, електронні майданчики, IT-спільноту, міжнародних технологічних гігантів, міжнародні організації, банки тощо, зокрема, USAID, Procurement & Supply Chain Professional (IPSM), МХП, Prozorro, SAP, Microsoft, Національний банк України, Американську торговельну палату України, Європейську Бізнес Асоціацію та ін.
"Ми з вами стаємо свідками значної цифрової трансформації, що охоплює, зокрема, і сферу охорони здоров'я. Цей процес впливає на всі аспекти галузі, включаючи безпеку, прогнозованість, продуктивність та доступність. Як приватний сектор, так і державні установи усвідомлюють критичну важливість сучасних технологій та інновацій у теперішніх умовах, особливо під час повномасштабної війни, коли необхідно оперативно реагувати на нові виклики", - зазначила заступник Міністра охорони здоров'я з питань цифровізації Марія Карчевич.
У рамках заходу пройшла панельна дискусія, де обговорювалися новітні тренди у використанні штучного інтелекту та хмарних технологій для покращення продуктивності та розширення можливостей у професійній діяльності.
"Як бізнес, так і держструктури розуміють важливість використання сучасних технологій та інновацій у нинішніх реаліях, адже нині це незамінний інструмент, який є ключовою інвестицією в майбутній розвиток компаній. Якщо ви не використовуєте штучний інтелект - вас завтра не існує", - зазначає Едем Адаманов, генеральний директор МЗУ.
На його думку, одними з головних аспектів застосування штучного інтелекту в державному секторі є управління даними та аналіз великих обсягів інформації. Завдяки хмарним технологіям державні установи можуть ефективно зберігати та обробляти значні масиви даних, що спрощує доступ до них і їхній подальший аналіз.
Учасники дискусії зазначили, що у нинішньому світі неможливо ігнорувати технологічний розвиток і варто вміти правильно використовувати розробки, які значно пришвидшують бізнес-процеси. Адже це не лише про розвиток ІТ як окремої галузі - абсолютно в кожній сфері вже є успішні приклади автоматизації та диджиталізації людської роботи.