Служба безпеки України знешкодила дві ботоферми, що діяли на користь російських спецслужб у Полтавській області та на Закарпатті.

Викрито організаторів ворожих осередків, серед яких були двоє українських громадян, що працювали в сфері інформаційних технологій. Вони займалися продажем фальшивих акаунтів українських користувачів Росії, яка через ці акаунти здійснювала інформаційні диверсії проти населення України.

Внаслідок проведення спеціальної операції СБУ та Національної поліції вдалося затримати злочинців.

Повідомляється, що інформаційні диверсії торкалися суспільно-політичної сфери України, а ботоферми поширювали дезінформацію про діяльність Сил оборони та ситуацію на фронті.

У Полтавській області викрили місцевого жителя, який сприяв РФ у створенні близько 15 тисяч анонімних акаунтів у соціальних мережах та месенджерах. За даними СБУ, підозрюваний намагався приховати свої злочинні дії, продаючи облікові записи через "Даркнет". Вартість одного акаунта складала 1,5 долара.

Згідно з результатами розслідування, ботоферма, оснащена необхідним обладнанням та сім-картами українських мобільних операторів, була розташована безпосередньо у помешканні підозрюваного.

На Закарпатті також була ліквідована мережа ботоферм. Тут місцевих мешканець продавав унікальні ІР-адреси, зареєстровані на території регіону, однак кошти отримував від спецслужб РФ через російські платіжні системи у вигляді криптовалюти.

Повідомляється, що наразі обом фігурантам повідомлено про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, а також електронних комунікаційних мереж, яке було вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 361 КК України).

Слідчі дії продовжуються. Обом особам може загрожувати до п'яти років позбавлення волі.

Проросійські ботомережі нерідко користуються українськими IP-адресами й фальшивими профілями для поширення пропаганди та дезінформації, маскуючи це під "думку" українців. Такі дії організовуються російськими спецслужбами з метою дестабілізації ситуації в Україні, підриву довіри населення до уряду, а також поширення брехливих відомостей, включаючи інформацію про діяльність Збройних сил України.

Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році активність таких ботоферм значно зросла. Російські спецслужби почали більш інтенсивно використовувати фейкові акаунти для дискредитації українського опору, поширення фальшивих новин про ситуацію на фронті та створення ілюзії "підтримки" російських дій серед українців. Для конспірації вони часто використовують українські SIM-карти та IP-адреси, щоб їх діяльність виглядала як внутрішня українська.

Related posts