Лондон, враховуючи досвід війни в Україні, запустив свій перший військовий супутник.
Космічне командування Великої Британії успішно запустило супутник для підтримки військових операцій через космічну розвідку, йдеться у заяві британського уряду.
За допомогою SpaceX з каліфорнійської бази було запущено супутник, створення і запуск якого обґрунтовано досвідом війни в Україні. Цей досвід підкреслив, що роль космосу у військових операціях є надзвичайно важливою.
150-кілограмовий Tyche "за розмірами схожий на пральну машину", зазначається в офіційному повідомленні.
Це перший супутник Космічного командування Великої Британії, який може знімати денні зображення та відео поверхні Землі, повідомляє уряд країни. Tyche є першим супутником у рамках космічної програми ISR британського Міноборони.
ISR має намір запустити на орбіту повний комплекс супутників та додаткових наземних систем до 2031 року.
Вони працюватимуть не лише у військових цілях, але й спостерігатимуть за природними катастрофами, надаватимуть дані для створення карт, а також аналізуватимуть наслідки зміни клімату.
Tyche є першим супутником, що цілком належить Міністерству оборони. Його розробка та виробництво здійснені у Великій Британії в рамках контракту, вартість якого становить 22 мільйони фунтів стерлінгів. Контракт укладено між компанією Defense Equipment & Support і Surrey Satellites Technology Limited (SSTL).
Супутник діятиме на низькій навколоземній орбіті протягом п'яти років. Його дизайн і конструкцію розробляли, інформує Лондон, понад 100 висококваліфікованих фахівців із 2022 року.
Супутник Tyche запустили за допомогою SpaceX з бази космічних сил Ванденберг, що у Каліфорнії. На орбіту супутник доставить багаторазова ракета Falcon 9 у рамках місії Transporter 11.
Як повідомляє Радіо Свобода, в серпні 2022 року волонтерський фонд Сергія Притули використав пожертви для придбання супутника від компанії ICEYE. Спочатку зібрані кошти планувалося витратити на купівлю безпілотників Bayraktar, але виробник вирішив надати їх безоплатно.
У червні 2024 року Головне управління розвідки України повідомило, що за допомогою супутника вдалося виявити та знищити тисячі російських об'єктів.
Нещодавно в Конгресі США висловили занепокоєння щодо потенційних загроз у космічному просторі, які можуть вплинути на комерційні, державні, оборонні та розвідувальні супутники.
Голова Комісії зі стратегії національної оборони Джейн Гарман зазначила: "Наша залежність від космосу є значною, і ми вразливіші через це більше, ніж інші держави. Підвищення рівня безпеки в космічному просторі має надзвичайне значення".