Тайвань заявляє, що Китай спокушає талановитих фахівців з технологічних компаній.
Головний офіс компанії Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), розташований у Шанхаї. Зображення надано Bloomberg.
Як пише Bloomberg, минулого місяця під час розслідування було виявлено вісім китайських компаній, які порушили закони Тайваню, включаючи Naura Technology Group, повідомило одне з провідних тайваньських розвідувальних та слідчих агентств.
Згідно з інформацією від "Kreschatic", компанія Naura, що забезпечує обладнання для найбільшого китайського виробника напівпровідників Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), була звинувачена у незаконному наймі інженерів, які займалися розробкою обладнання для виробництва чипів.
У той же час, компанія Naura, що базується в Пекіні, повідомила Bloomberg News, що її представництво на Тайвані "функціонує відповідно до місцевого законодавства, і жодних випадків переманювання не зафіксовано".
Китай активно вкладає кошти у розвиток власної чипової індустрії, прагнучи протистояти спробам США обмежити прогрес цієї галузі в країні. Вашингтон занепокоєний можливістю надання Китаю військової переваги завдяки сучасним технологіям. США також залучають своїх союзників, таких як Японія та Нідерланди, до цієї кампанії, що викликає невдоволення у Пекіні.
Зазначимо, що раніше ми згадували про феномен "дипломатії чипів": Тайвань прагне підвищити свій світовий статус за допомогою укладення міжнародних технологічних угод.